25 May 2019

Makale yazarı arayanlara

Bir yazılımcı kod yazmaktan makale yazmaya fırsat bulur mu bilinmez ama web projelerinin giderek artan bir şekilde gereksinim duyduğu makale ihtiyacı da bir şekilde karşılanmak zorunda. Bu gibi acil makale ihtiyacı durumlarında tanıdık bildik ne kadar makaleci varsa hepsi bir anda kayıplara karışma eğilimi gösterdiklerinden dolayı yakın bir zamana kadar genelde yaptığım şey forumlara gidip makale siparişi bölümlerinde konu açmak oluyordu.

İşte böyle günlerden birinde tesadüf sonucu karşılaştığım iyimakale.com sitesinin makale alım satım hizmetini denemeye karar verdim. Beğendim açıkçası. En beğendiğim tarafı da sisteme kayıtlı olan çok sayıda makale yazarı bulunduğundan dolayı hemen hemen her konuda uzman yazarlar bulma şansınızın olması ve bir günde ihtiyacınız olan yazı sayısı ne olursa olsun kısa sürede yazılıp teslim edilmesi. Daha ne olsun. Güzel bir girişim, umarım uzun uzun yıllar başarılı bir şekilde faaliyetlerini sürdürürler.

Site hakkında bilgi talebinde bulundum yazıp gönderdiler. Makale ihtiyaçlarınız için denemenizi tavsiye ederim. Selamlar herkese 🙂

İyimakale Hakkında Bilgi

Bir makale yazarı forumlardan, sosyal ağlardan ya da SEO işiyle uğraşanlardan makale alıcıları bularak ürettiği hazır içeriği satabilirken, makale alıcıları da aynı yollardan makale yazarları bularak ihtiyacı olan makaleleri yazdırdılar. Fakat makale alış-veriş sektörü fiziksel bir eşya olmadığından ve diğer bütün piyasalardan farklı olmak durumunda kaldığından örneğin müşteri alacağı makaleyi özgünlüğünü koruması adına önceden göremeyeceği için, doğal bir ihtiyaç olarak iyimakale.com oluştu. İyi makale adı verilen bu platform hem makale alıcılarının hem de makale yazarlarının güvenliğini esas alarak iki tarafında memnun kalabilmesi adına tasarlandı. Ayrıca kurulması ile iyimakale’nin avantajları yalnızca güvenlik ve memnuniyet ile sınırlanmadı ve makale alış-veriş işleriyle uğraşanların birbirlerini daha kolay bulabilmesine yardımcı oldu. Böylece insanlar ana kategorisi farklı işler olan ortamlarda makale işi için kıyıda köşede yazar veya müşteri aramak zorunda kalmaksızın, amacı yalnızca ‘makale’ alıp satanlara aracılık etmek olan iyimakale.com’da buluşma fırsatı buldu.

iyimakale

İyimakale.com’un nasıl işlediğinden kısaca bahsedecek olursak; Bir makale alıcısı iseniz, öncelikle iyimakale.com’a üyelik açıyorsunuz. Aynı hesapla hem makale alabilir hem makale satabilirsiniz ve bunun iyimakale’nin farkı olduğunu da belirtmek istiyoruz. Hesabımıza kredi yüklüyoruz. Yükleme yöntemi olarak banka havale/eft ya da paypal kullanabilirsiniz. Bakiye yükledikten sonra dilerseniz onlarca kategoride yüzlerce yazar tarafından daha önce yazılıp hazır olarak eklenmiş makaleleri satın alabilirsiniz, makalelerin başlığı, görseli, anahtar kelimeleri ve açıklamalarını görebileceğiniz gibi tamamen içeriğini takdir edersiniz ki görememektesiniz. Çünkü her makale aynı zamanda özgünlüğünü de korumak zorunda. Ayrıca kendi ihtiyacınıza özel bir makale varsa da sipariş verebilir ve yazarların teklif vermelerini sağlayabilirsiniz rastgele seçtiğiniz, en ucuz teklifi veren ya da daha önceden tarzını beğendiğiniz bir yazarın teklifini kabul edip başlığını ve anahtar kelimelerini belirlediğiniz makalenizi yazdırabilirsiniz. Makalenizin ne kadar süre içerisinde teslim edilmesi gerektiği yine sipariş oluştururken belirtebileceğiniz bir özellik. Aynı zamanda yazarlar teklif verirken sizin sürenizden farklı olarak ne kadar sürede teslim edebileceğini de belirtebilir ve süre uygunsa kabul edebilirsiniz. Aksi bir durumda örneğin; satın aldıktan sonra açıklama veya başlığın içerikten farklı çıkması, makalede yazım yanlışları bulunması, imla hataları ve devrik cümlelerle dolu bir makale çıkması ya da belirtilen kelime sayısına ulaşmak için lüzumsuz kelimeler ile doldurulması gibi durumlarda, yani haksızlığa uğrayacağınız durumlarda iyimakale.com yönetimi paranızı garanti almaktadır.

Eğer bir makale yazarıysanız yine iyimakale.com’a üye olarak gündeme yönelik, ilgi çekici konularda hazır makaleler yazıp sisteme ekleyebilirsiniz. Alıcılar ise makalelerinizin başlık, açıklama, görsel ve etiketlerine göz atıp parasını peşin ödeyerek makalelerinizi satın alabilirler. Hazır makaleler ile uğraşmak istemeyip siparişe yönelik çalışmak isterseniz de siparişler kısmından alıcıların oluşturduğu ve yazabileceğinizi düşündüğünüz yazılara teklif verebilirsiniz. Haksız rekabeti önlemek ve piyasayı çok fazla düşürmemek adına fiyatta alt taban uygulaması bulunan iyimakale.com’da yine de teklif sırasında beklediğiniz ücreti, teslim edebileceğiniz vakti belirtebiliyorsunuz. Burada bir makale yazarı olarak alıcı tarafından önceden alınmış kredi sayesinde ödemeniz hazır makalelerde otomatik olarak, siparişte de makale tesliminde otomatik olarak hesabınıza yüklenmektedir. İyimakale.com hesabınızdan minimum 10 TL Paypal’a, minimum 50 TL olarak banka hesabınıza çekim yapabilmektesiniz.

Site adresi: İyimakale

Comments

  1. turkaywebtasarim says:

    10 numara bir site olmuş paylaşımınız için teşekkür ederim.